prompter-conference

Prompter, günümüzde 3 farklı amaç için kullanılmaktadır.

  • Birinci ve en eski kullanım alanı elde bir sürü kağıttan kurtularak Toplantı ve Kongrelerde etkin bir şekilde insanlar ile göz kontağı kurarak kameralarda güzel görünmek; Bu yöntemi kullanan en eski bilenen başkan Kenndy’dir.Günümüzde Cumhurbaşkanları, başbakanlar etkin konuşma için promter’ı tercih etmektedirler.

    prompter-concert

  • İkinci en çok kullanılan yöntem ise kameraların önüne konulan promter sayesinde haber ve program sunucuları göz kontağını kaybetmeden rahat bir şekilde metinleri takip ederek doğru bilgiyi ekranlar ile ulaştırabiliyorlar.

  • Üçüncü kullanılan yöntem ise son yıllarda popüler olan sanatçılar için nota sehpasını sonlandıran sahne promter sistemi, bu sistem sayesinde bir çok sanatçı hem repertuarı, hem saati, hemde açılış ve kapanış konuşmaları ve son dakika olaylarını takip edebilmekte ve doğabilecek her soruna karşın önceden tedbir alma şansı yakalamıştır.

Prompter seçenekleri ve operatörü ile ilgili detaylı fiyat ve bilgi almak için lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçiniz…

speechprompterbackstageview_001255616_237333302949323_100000179646397_1195902_5668466_n

 

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Icons Powered by Acurax Social Profile Design Experts
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin